Menu

Toyota Cluj-Napoca (Profi Auto SRL) a fost înființată în vara anului 2002, având statutul de dealer unic zonal Toyota pentru județul Cluj.
 
În 2007, a fost finalizată  construirea unei facilități de servicii integrate de tip 3S (Sales, Service, Spare-Parts) în Cluj-Napoca, pe o suprafață  de 5000 mp, având o suprafață  total construită  de 1800 mp. În ultimii ani, Toyota Cluj și-a diversificat activitatea prin comercializarea de autovehicule  de ocazie,  intermediere asigurări auto, intermediere servicii de leasing financiar și credit auto. Viziunea Toyota Cluj  este de a deveni cea mai respectată  companie auto din Cluj-Napoca. Misiunea Toyota Cluj  este de a asigura clienților noștri cea mai bună  experiență în a cumpara și în a deține un automobil Toyota. În acest mod putem asigura o dezvoltare sustenabilă  a companiei. Este știut faptul că  „totul îi vine la timp, celui care știe să  aștepte” (Bertolt Brecht). La Toyota Cluj, ne respectăm clienții și le transformăm așteptarea într-o experiență memorabilă, recompensând răbdarea și loialitatea prin servicii de înalta calitate, orientate spre satisfacerea nevoilor  clienților.
 
Denumirea completă a societății:  S.C. PROFI AUTO S.R.L.
Adresa Sediu Social:  Cluj-Napoca, Calea Turzii, nr. 176-178, Jud. Cluj, România
Nr. înreg. Reg. Comerțului:  J12/1643/2002
CUI:  RO14852002
Capital social:  400 RON
 
Faceți cunoștință cu membrii echipei Toyota Cluj-Napoca:


Director General 

Florin Tanțău

Director Executiv

florin.tantau@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Vânzări auto noi / rulate, buy-back și trade-in 

Doru Vescan

Director Vânzări

doru.vescan@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Rares Naș

Consultant Vânzări - Senior

rares.nas@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Radu Cosma

Consultant Vânzări

radu.cosma@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Laura Popa

Consultant Vânzări

laura.popa@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Vlad Miron

Consultant Vânzări - Vehicule Rulate

vlad.miron@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Paul Perșa

Consultant Vânzări - Flote

paul.persa@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Marketing și Relații Clienți 

Noemi Coman

Director Marketing și Relații Clienți

noemi.coman@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Bianca Comșa

Asistent Clienți

bianca.comsa@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Service 

Mihai Sturza

Director Service

mihai.sturza@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Alexandru Kovacs-Rusu

Consilier Tehnic

alexandru.kovacs@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Lucian Rus

Consilier Service

lucian.rus@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Mircea Sita

Consilier Service

mircea.sita@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Daniel Marian

Consilier Piese de Schimb

daniel.marian@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Tinichigerie - Vopsitorie 

Ioan Tanțău

Coordonator Tinichigerie-Vopsitorie

ioan.tantau@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214

Cristian Giurgiu

Consilier Tinichigerie-Vopsitorie

cristian.giurgiu@cluj.toyota.ro

+40 264 441 214